Doğum Günü Konsept Fikirleri

Unıcorn Doğum Günü Konsepti

Unıcorn Doğum Günü Konsepti

Doğum günleri tüm çocuklar ve aileleri için çok özel günlerdir. Aileler, bu özel günde çocukları için eski tip doğum günü kutlamalarından farklı olarak özenle hazırlanan, dinamik ve onları sevinçten havalara uçuracak şeyler yapmak istiyorlar.

Gözbebekleri çocukları da o günlerinde kendilerini okudukları bir masal ya da seyrettikleri bir çizgi film kahramanı gibi ya da büyülü bir mekân içinde hissetmeyi arzuluyorlar. Bu nedenle aileler çocuklarının kendilerini en mutlu hissedecekleri konsepti hazırlamak için daha günler hatta haftalar öncesinden araştırma ve hazırlık yapmaya başlıyor. Unicornlu doğum günü konsepti de işte bunlardan çok tercih edilenlerdir.

Unicornlu Doğum Günü Konsepti Kimler İçin?

Doğum günü konsepti seçerken ailelerin en başta dikkat ettikleri şey çocuklarının cinsiyeti oluyor. Erkek çocuklarla kız çocukların zevklerinin farklılığı, bu özel günü hazırlayabilmek için bir pusula görevi görüyor.  Erkek çocuklar doğum günlerinde daha çok süperman, örümcek adam, hulk gibi süper kahramanların kılığına girmek ve o ortamın havasını solumak isterken kız çocuklar ise daha nahif, süslü, parıltılı ve masalsı konseptlerden mutlu oluyorlar.

İşte unicorn temalı doğum günü konsepti onların tam da bu isteklerini karşılıyor. Pastel renkleri, sihirli bir ortam yaratan parıltılı eşyalarıyla hazırlanan bu konseptte kız çocukları kendilerini adeta bir masalın içinde yaşayan bir prenses gibi hissediyorlar. Bu konseptle hazırlanan doğum günleri küçük hanımlar için yıllarca unutamayacakları anlara da imza atıyor.

Unicorn bebek doğum günü konsepti ise hayatımıza bir mucize gibi giren yeni doğanlar için büyülü bir atmosfer yaratacak harika bir seçimdir. Ayrıca hem kendileri hem de aileler için muhteşem anılar bırakacak bu masalsı ortam daha büyük çocukların aksine hem erkek hem de kız bebekler için seçilebilir.

Unicornlu Doğum Günü Konseptinde Neler Var?

Bu masal kahramanı tek boynuzlu atın görselleriyle bezenmiş bu konsept oldukça zengin bir içeriğe sahip. Sadece renklerin doğru seçimi ve boynuzlu at görselleriyle hazırlanabileceği için bu sevimli konsept tamamen ailelerin hayal gücüne ve buna ayırdığı bütçeyle sınırlı.

Unicorn doğum günü konsepti masa örtüsünden, tabaklara, bardaklardan peçetelere hatta tek boynuzlu at resminin bulunduğu çatal ve bıçaklara kadar ailelere pırıl pırıl bir masa hazırlama imkânı sunuyor. Bu konsept sadece masa süslenmesiyle kalmıyor. Doğum günü sahibi küçük hanımların konseptin renklerine sahip tüllerle ve simlerle bezeli elbiseleri, doğum gününe davet edilen arkadaşları için renkli boynuz şeklinde hazırlanmıştır.

Başlıkları, pırıltılı fotoğraf çerçevelerini ve afişleri, sevimli atın resminin basılı olduğu balonlar, duvar ve tavan süslemeleri, cupcake stantları ve unicorn şeklinde tasarlanarak hazırlanmış doğum günü pastası da bu konseptin olmazsa olmazları. Ayrıca davetli çocuklar için hazırlanacak unicorn temalı yaka kartları, bileklikler, şekerlemeler ve hatıra kalacak eşyalar o günü unutulmaz ve harika kılıyor.

Unicorn doğum günü konsepti hazırlama konusunda yeterince zamana sahip olmayan veya tam olarak neler yapılabileceğini planlayamayan ailelerin yardımına ise doğum günü malzemeleri satan firmalar ve istenen konsepti hazırlayan firmalar koşuyor.

İster doğum günü malzemeleri satan bir mağaza olsun isterse bu malzemelerin yanı sıra partinin yapılacağı mekânı da hazırlayan firmalar olsun, doğum gününü eksiksiz ve tam da çocuklarının arzuladıkları gibi hazırlamak isteyen ailelerin en büyük yardımcısıdır.

Bu firmalar ayrıca hoş saatler geçirilmesini sağlayacak animatör, oyun ve parti sırasında aileler için yardımcı hizmeti de veriyor. Böylelikle aileler de çocuklarıyla birlikte yaşamaları gereken bu zaman dilimini koşturmacadan uzak ve huzurlu bir şekilde geçirebiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir