Doğum Günü Konsept Fikirleri

1 Yaş Doğum Günü Konsepti

1 Yaş Doğum Günü Konsepti

Her anne ve babanın veya okulda öğretmenlerin yılda bir defa her bir çocuk için yapacağı en önemli kutlama doğum günüdür. Özellikle çocuklarınızın 1 yaş doğum günü konsepti, anne ve babalar için çok önemlidir. Doğum günü partileri erkek çocukları ve kız çocukları için farklı konseptlerde yapılır, fakat bunun yanında farklı yaş grupları için de farklı konseptlerle hazırlanır. Örneğin 1 yaş grubundaki erkek çocukları için örneğin farklı çizgi film kahramanlarının olduğu bir doğum günü konsepti olabilir.

Çizgi Film Kahramanları İle Doğum Günü Konsepti

Erkek çocuklarının en çok sevdiği doğum günü konseptlerden bir tanesi çizgi film kahramanlarıdır. Çizgi film kahramanları konseptinde örneğin farklı şekillerde doğum günü pastaları olabilir, farklı çizgi film karakterleri şeklinde balonlar ve üzerinde resimli tabaklar ve bardaklar olabilir.

Bunun yanında ekstra olarak yüz boyama ve çizgi film izleyebilirler, müzik eşliğinde dans edip oynayabilirler. 1 yaş doğum günü konsepti erkek için aslında ne kolay, nede zor. Özellikle çocuklarınızı memnun etmek çok ta kolay olmayacaktır.

1 Yaş Doğum Günü Nerelerde Yapılabilir?

Doğum günlerini farklı yerlerde kutlayabilirsiniz. 1 yaş doğum günü partilerinde dikkat etmeniz gereken, birkaç tane yetişkinin olması gerekiyor, çünkü 1 yaşındaki çocukları kontrol etmek kolay değildir. 1 yaş doğum günü konsepti evde kolay yapılabilir, fakat çok fazla sayıda çocuğu eve davet edemeyebilirsiniz.

Biraza çocuğunuzun kaç tane arkadaşı olduğuna bağlı. Bunun yanı sıra hava güzelse bahçede veya parklarda da doğum günü partileri düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında bazı çocuk bölümleri olan restoran veya kafelerde de kutlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Konsepti

Doğum Günleri İçin Ne Kadar Harcanır?

Çocuğunuz için yılda mutlaka bir defa bir doğum günü kutlanır. Çocuğunuz büyüdükçe kutlama şekilleri farklılaşır, yemeniz içmeniz değişir, dekorasyonlar değişir, hatta gelecek olan arkadaşlarınız ve eşleriniz dostlarınız değişir. 1 yaş doğum günü konsepti fiyatları için bilgi vermek zor, çünkü farklı konseptler olabilir. Bu sebeple fiyatlar ancak nasıl bir konsept ve konsept içerisinde nelerin olacağına karar verdiğiniz zaman ortaya çıkar.

Doğum Gününde Neler Olur?

Çocuğunuzun doğum gününde düşünmeniz gereken şeyler; birincisi partiyi nerede gerçekleştireceğinizdir. Evinizde veya evinizin bahçesinde ya da bir parkta olabilir veya doğa ile iç içe yaşadığınız bir yer ise nehir veya göl kenarı olabilir. Daha sonra kaç kişi davet edeceğinize göre yer seçmeniz gerekebilir. Özellikle 1 yaş doğum günü olacağı için, aynı zamanda çocuğun anne veya babasını da hesaplamanız gerekiyor. Sonuçta bu yaşta henüz çocuk kendi başına hareket edemez. Elbette en güzel doğum gününü hazırlamak istersiniz, ama maddi ve manevi olarak hesaplamanız gerekirse, birçok konuyu düşünmeniz gerekecektir.

Ailen Arası Doğum Günü

Bazen de sadece aile arasında doğum günü kutlaması yapanlar olur. Doğum günü çocuğu, anne, baba, belki anneanne ve babaanne, teyzeler, hala, dayılar ve amcalar gibi. Bu durumda evde küçük ama çocuğunuzun başkahraman olduğu bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz.

Hatta eğer yapabiliyorsanız çocuğunuzun doğum günü pastasını siz de yapabilirsiniz. Bazen istediğiniz pastayı bulamayabilirsiniz. Bu durumda siz de yapabilirsiniz. Hatta günümüzde o kadar çok pasta malzemeleri bulunuyor ki, pastaneden alınmış gibi bir pasta yapabilirsiniz.

Her anne ve baba için oğlunun doğum günü partisi çok önemlidir ve özellikle 1 yaş doğum günü partisi önem taşır. Malum oğlunuzun ilk doğum günü olacak. Bu yüzden özenmek isteyebilirsiniz, her şeyin en iyisi olsun isteyebilirsiniz. Hatta bazı anne ve babalar doğum gününden bir hafta veya bir ay öncesinden planlamaya bile başlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir