Doğum Günü Konsept Fikirleri

Parti Malzemeleri ve Doğum Günü Süsleri

Parti Malzemeleri ve Doğum Günü Süsleri

Bu günlerde özelikle büyük kentlerde; yoğun tempolu yaşamımız, su gibi akıp giden zamana karşı kendimize ve sevdiklerimize daha çok zaman ayırmamız kaliteli ve unutulmaz anlar yaşamamızı bize hatırlatmıştır. yavaş yavaş artan parti ve doğum günü partileri bu ihtiyacın bir göstergesidir.

İnsanın kendisinin ve sevdiklerinin değer verdiği özel günleri vardır. İnsanlar önemli olan bu günleri diğer çevresindeki sevdiği kişilerle paylaşmak ve onlarla hatırlamak ister. Önemli günler için yapılan oluşumlara parti; olması gerekli malzemelere de parti malzemeleri denir. Bu günlere ait parti malzemeleri amacına uygun olarak Farklılık gösterir. Parti amacına göre de İsimlendirilir.

Bunlardan belli başlıları;

  • Doğum Günü partileri
  • 1 Yaş doğum günü Partisi
  • Diş Buğdayı Partileri
  • Erkek Doğum Günü Partileri
  • Kız Doğum Günü Partileri
  • Baby Shower Partileri
  • Temalı Parti yi sayabiliriz.

Parti malzemeleri ve doğum günü süsleri bunlarla da yetinmeyip kendi içinde konsept olarak da farklılık gösterir. Mesela; Kız doğum günü partileri nde kız çocukları sinemada veya nette seyrettiği çizgi film karakterlerinin parti malzemelerini isterler. Bu durum erkek çocukları içinde aynıdır. star wars parti malzemeleri, Winx parti malzemeleri veya Sofia parti malzemeleri, Frozen parti malzemeleri gibi parti ve süs ürünleri en çok tercih edilenlerdir.

Bunun nedeni çocukların beğendikleri kahramanların kostümü ile kendilerini daha güzel hissetmeleridir, ve çevresinde olan insanları etkilemek ve partileri daha unutulmaz kılmak içindir. Partiler bizim ve çnem verdiklerimiz için buluşma, rahatlama, eğlenme bir bakıma hayatın sıradanlığından ve gürültüsünden sıyrılmadır. o kadar önemli olan günlerin hazırlığı ve malzemeleri de özeldir. Parti malzemeleri genel olduğu gibi kişiye özel olarak da yapılabilir.

Parti malzemeleri nereden alınır?

Parti malzemeleri ve doğum günü süsleri nerden alınır? Sizin, çocuğunuzun veya arkadaşlarınızın doğum günlerini veya yaş günlerinizi kutlamak, özel anları ölümsüz kılmak, zamanı değerli kılmak için yaptığınız parti organizasyonlarının ihtiyaçlarını, parti malzemeleri ve süslerini satan dükkanlardan alabileceğiniz gibi net sitelerin dende almanız mümkündür. Parti malzemeleri çevrenizde yer alan dükkanlarda ve ya AVM’lerde ürün farklılığı açısından yetersiz olabilir veya en çok satılan ürünleri bulunduruyor olabilirler.

Bu marketler çevrenizde veya her AVM’de az miktarda olduğundan parasal olarakta karşılaştırmak pek mümkün olmayabilir. Kişiye özel istediğiniz parti malzemelerini bulmakta güçlük çekebilirisiniz. Ancak internette bu konu ile ilgili oluşturulmuş alışveriş sitelerinde durum böyle değildir. Size çok fazla seçenekler sunabilir.

Evinizden, ofisinizden veya yolda giderken netten parti malzemeleri çeşitlerine bakabilir veya satın alabilirisiniz. İnternetten yapılan alımlarınızda önemli olan nokta almış olduğunuz sitenin güvenilir olması ve sunduğu parti malzemelerinin kaliteli olmasıdır. Parti malzemeleri satan sitelerde ürün çeşidi fazla ve bütçenize uygun ürünler bulabilirsiniz. En önemlisi parti malzemeleri fiyatlarını diğer siteler arası karşılaştırmanız mümkündür.Otururken istediğiniz anda parti malzemeleri kapınıza kadar gelir.

Parti malzemeleri nelerdir?

Temalı ürünler; lisanslı parti malzemelerin den ayrı olarak çok farklı parti konseptleri vardır. Partilerinizde; bu konseptler eğlencenizi tamamlamaya faydalı olacaktır.

Yaş günü, Doğum günü partileri; partilerin arasında ayrı bir yere sahiptir. Gerek çocuğumuz için gerekse kendimiz için olsun bize geçen zamanın ne kadar değerli olduğunu hatırlatır. Hele çocuğumuz için yapılan partilerde istenilen konseptlerdeki parti malzemeleri daha bir güzel; oyunlar daha bir eğlencelidir. Tabii ki en önemlisi çocuklarımızın mutlu olması ve gelecekte unutulmaz kılınmasıdır. Zaten partilerde ki amaç da bu değil midir? Her şeyi yaptığımız çocuklarımız için en güzel günlerini kutlamak, o anları ölümsüz kılmak değil midir. Bu nedenle; parti malzemeleri ile olsun harfli balon ile olsun en önemli an günün sonundaki mutluluk anıdır ve çocuğumuzda, partiye katılanlarda gülümseme yaratmaktır.

Parti malzemeleri denince akla ilk olarak folyo balon harfli balon veya rakam balon gelir. Nedeni parti lerin en fazla kullanılan malzemeleri harfli balon veya rakam balondur. Daha sonra gerçekte hiç de böyle olmadığını farkederiz. Son zamanlarda kanallarda ve nette en başta çocuklarımıza yönelik süper kahramanlar oldukça popüler.  Sinema ve çizgi diziler çocukların ilgisini çekmekte.

Bu nedenle doğum günlerinde ve parti lerinizde harfli balonla beraber konsept parti malzemeleri de tercih edilir. Ayrıca 1 yaş doğum günü süsleri, parti setleri, diş buğdayı parti malzemeleri, lisanslı parti malzemeleri, baby shower parti, malzemelerini de dahil edebiliriz. Çeşitleri incelersek; Folyo balon ve latex balonlar partilerimizin en çok tercih edilen ve vazgeçilemeyen malzemeleridir. Folyo balonlar oranlarına ve biçimlerine göre farklılık gösterir. Tercih edilen süper kahramanları şekilli ve resimli olarak satın alabilirsiniz. Doğum günleri nizde adınızın ilk harfi veya hepsi için harfli balon veya doğum gününüzde rakam folyo balon alabilirsiniz.

Parti setleri; Organizasyonlarınızda alacağınız konseptler hazır olarak 8, 16, 24 kişilik yada kişi sayısına göre  hazır setler vardır. Setlerin içinde isteğe bağlı olarak partinizi tamamlayacak parti malzemeleri vardır. Set halinde satın aldığınızdan dolayı daha ucuza bir alışveriş yapmış olursunuz.

1 yaş doğum günü süsleri; çocuğunuzun ilk yaş ı önemli olduğundan bugün için özel olarak uygun konseptte parti süsleri alabilirsiniz. İstenilen parti malzemeleri tamamen sizin isteğinize kalmıştır. Erkek doğum günü ise; Cars, batman, star wars, minion, şirinler vb. Kız doğum günü ise Frozen, Winx, Monster High, Sofia, Prenses vb.olabilir.

Baby Shower parti; Doğumdan evvel bebeğinizin gelişini kutlamak nedeniyle yapılan eğlencelerdir. Bu önemli vakitler için parti malzemeleri çeşitleri zevkinize uygun farklılık gösterdiği gibi renk seçenekleri vardır.

Erkek Doğum günü partisi; Erkek doğum günü parti malzemeleri en fazla çizgi dizi, sinema film ve oyunlardaki süper kahramanlar dan esinlenerek yapılmıştır. Konsept olarak daha çok ve istenilen parti ürünlerdir. Bunlardan belli başlıları cars parti malzemeleri, Batman parti malzemeleri, Spiderman parti ürünleri, Star wars parti malzemeleri olabilir.

Kız doğum günü parti malzemeleri; Kız doğum günü partileri için oluşturulmuş konseptler en fazla çizgi dizi, sinema film ve oyunlardan esinlenerek oluşturulmuştur. Mesela Barbie parti malzemeleri, Frozen parti süsleri, winx parti malzemeleri, monster high parti süsleri, sofia parti malzemeleri olabilir.

Partinin amacı ne olursa olsun istemiş olduğunuz parti malzemelerinin kalitesi çok önemlidir. birçoğumuz kısa süreli veya kullan at kullanılan ürünler olduğunu düşündüğümüzden dolayı ürünlerin sağlıklı veya güvenlimi diye dikkat etmiyoruz. Sağlığa uygun olmayan ürünler hem bizlerin hem de partiye katılanların güvenliğini tehlikeye atar.

Bu sebeble yediklerimize önem verdiğimiz kadar parti malzemeleri ve doğum günü süslerinin kalitesine de önem vermeliyiz. Etiketlerinin üzerinde güvenilir ürün olduğunu ve standartlara uygun ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Bu simgelerin başında CE simgesi vardır. Bu simge uluslar arası kabul edilmiş sağlıklı ürün anlamına gelir. Bebekleriniz ve çocuklarınız için yaptığınız partilerde seçtiğiniz ürün çeşitleri çok önemli.

Bebeklerin neyi ne zaman ağzına alacağını bilmediğiniz için ürün sağlıklı olmalıdır. Ayrıca temas ile zarar veren yüzlerce ürün bulunduğunu bilmelisiniz, özellikle giysiler uzun süre kullanılacağından dolayı ürünlerin lisanslı ve güvenli ürün simgesi olan ürünler içerisinden seçmekte yine çok doğru bir karar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir